Hakkımızda

Hakkımızda

1: MEDICANA SAĞLIK GRUBU

Medicana Sağlık Grubu; deneyimli ve alanında uzman kadrosu, hasta memnuniyeti odaklı ve sağlık sektöründe fark yaratan hizmet anlayışı ile 1992 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Medicana Sağlık Grubu, Türkiye genelinde, İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Samsun, Sivas ve Bursa olmak üzere 7 ilde 14 hastane ile hastalarına sağlık hizmeti sunmaktadır. 

Onkoloji, Onkolojik Cerrahi, Organ Nakli, Kemik İliği Nakli, Beyin Cerrahisi, Tüp Bebek, Genetik, Kalp ve Damar Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Obezite Cerrahisi Medicana Sağlık Grubu bünyesinde yer alan branşlardan bazılarıdır.

Medicana Sağlık Grubu, multidisipliner branş yapısı; alanında uzman,deneyimli hekim, hemşire ve sağlık çalışanı kadrosuyla, Türkiye’den ve dünyanın çeşitli coğraflarından yılda 2,5 milyonu aşkın hastaya, dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmaktadır.

 

HASTANELERİMİZ

  • Medicana Avcılar, 1995
  • Medicana Çamlıca, 1999
  • Medicana Bahçelievler, 2003
  • Medicana International İstanbul, 2008
  • Medicana International Ankara, 2008
  • Medicana International Samsun, 2011
  • Medicana Haznedar, 2012
  • Medicana Konya, 2012
  • Medicana Sivas, 2015
  • Medicana Çamlıca Tıp Merkezi, 2015
  • Medicana Kadıköy, 2017
  • Medicana Bursa, 2018
  • Medicana International İzmir, 9 Eylül 2020
  • Medicana Ataşehir, 8 Mart 2021

Medicana Grubu’nun sağlık sektörü dışında da yatırımları devam etmektedir.

Medicana Grubu 2018-2019 eğitim- öğretim döneminde “bireyin bütününü eğitmek” anlayışı ile Medicana Eğitim Grubu’nu kurmuş ve MBA (Medicana Bilimler Akademisi) Okullarını açmıştır. Hali hazırda; İstanbul’da Göztepe ve Beylikdüzü Kampüsü, Ankara’da Eryaman Kampüsü olmak üzere üç okulu ile eğitimin tüm değer zincirlerinde, Türkiyenin lider eğitim organizasyonu olmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Medicana Eğitim Grubu aynı zamanda 2019-2020 akademik eğitim yılında, Fenerbahçe Üniversitesi’ni eğitime ve öğretime açarak yüksek öğrenim alanında da yatırım yapmıştır.

Sağlık sektöründe yatırımlarına devam eden grup, 2020-2021 yılllarında İstanbul’da açmayı planladığı iki yeni hastane ile çok daha geniş kitlelere kaliteli ve bütüncül sağlık hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

SİTEYE GİT

 

 

2:BİLGE HAYATLAR SAĞLIK

Bilge Hayatlar’da konuklarımızın mevcut hastalıklarıyla mücadelede doğru ilaç kullanımı, doğru hareket, doğru beslenme ve doğru takip konularında eğitimler verilerek eve dönüşe hazırlanmaktadır.

7/24 multidisipliner bir yaklaşımımız, hekim ve alanında tecrübeli sağlık kadromuz ile siz değerli konuklarımızı modern tesisimizde ağırlıyoruz. 24 saat tıbbi hizmet, ev doğallığında ve rahatlığında rezidans odaları, sosyal alanlar ve fizik tedavi uygulamaları ile her şeyi sizlerin ve yakınlarınızın konforu ve sağlığı için geliştirdik.

SİTEYE GİT

 

3:ÇANKAYA HASTANESİ

Özel Çankaya Hastanesi 1968 yılında bugün halen bulunduğu Kavaklıdere Bülten Sokak'taki yerinde kurulmuş olan Ankara'nın ilk özel hastanesidir.

Kuruluşundan itibaren birçok branşta hizmet veren hastanemizde bugün; Ortopedi ve Travmatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Beyin Cerrahisi (Nöroşirurji), Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Üroloji, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, İç Hastalıkları (Dahiliye), Kardiyoloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Beslenme ve Diyetetik, Radyoloji ve Tüm Laboratuar Hizmetleri dallarında hizmet verilmektedir

Ankara'nın ilk özel hastanesi olan Özel Çankaya Hastanesi kuruluşunun 46. yılında sürekli gelişerek çağdaş sağlık işletmeciliğinde ulaştığı düzeyin gururunu yaşamaktadır. Ülkemizdeki kurumsallaşmış işletmelerin azlığı düşünülecek olursa Çankaya Hastanesi'nin özel hastane işletmeciliğindeki yeri daha iyi anlaşılabilir.

Son yıllar içerisinde yapılan köklü altyapı ve tıbbi teknolojik yatırımları ile geçmişten gelen sağlam deneyimlerin birleştirilmesi, Çankaya Hastanesi’nin hizmet verdiği alanlardaki güvenilirliğini çok daha ileri noktalara taşımıştır.


Özel Çankaya Hastanesi bünyesinde;

 • Özellikle bir tane ameliyathanesi, Ortopedi ve Travmatoloji operasyonlarından skolyoz ameliyatlarının gerçekleştirilmesi için özel olarak dizayn edilmiş iki adet ameliyathanesi,
 • İkisi tüm cerrahi operasyonların gerçekleştirildiği ve son teknolojileri kullanan donanıma sahip ameliyathane olmak üzere dört adet ameliyathanesi,
 • Tüm testlerin yapıldığı modern bir biyokimya laboratuarı,
 • Efor testi (treadmill), ekokardiyografi ve ekokardiyogram ile güçlendirilen kardiyoloji laboratuarı,
 • Tam donanımlı yoğun bakımın da dahil olduğu 54 hasta yatağı bulunmaktadır.

Siteye git

4:MEDICAL PARK HASTANELERİ

 

Türkiye’nin en yaygın sağlık grubu MLP Care Grubu’nun amiral gemisi konumundaki Medical Park Hastaneleri olarak, 1993 yılından bu yana ülkemizin 15 ilinde 24 hastanemiz ile hizmet veriyoruz.

'Herkes için Sağlık' felsefesiyle Türkiye’nin dört bir yanında yüksek standartlarda sağlık hizmetleri sunmanın yanı sıra; imza attığımız bilimsel çalışmalarla bugün yalnızca ülkemiz değil, dünyanın önde gelen sağlık grupları arasında yer alıyoruz.

Alanında uzman çalışanları, hasta odaklı üstün hizmet anlayışı ve multidisipliner çalışmayı bir araya getiren Medical Park Hastaneleri olarak; ABD kökenli Joint Commission International (JCI) akreditasyonu ile belgelendirilmiş üç hastanemizle kaliteli tanı ve tedavi hizmetleri sunuyoruz.

"Sağlıklı yaşamak, sağlık hizmetlerinden eşit derecede faydalanmak herkesin en temel hakkıdır" ilkesiyle zincirin halkalarını çoğaltmaya devam ederken, Türkiye'nin her yerine yayılarak, tıbbi etik ilkelerden ödün vermeden, gelişmiş teknolojimizle sağlık standartlarını yükseltmek konusunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Değişen yaşam şekline adapte olan hastanecilik anlayışı doğrultusunda hazırlanan değer katılmış sağlık hizmetlerini yarattığımız 'VM Medical Park' konsept markası altında sunarak sağlık sektörüne yepyeni bir vizyon katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Değişen yaşam şekline adapte olan hastanecilik anlayışını Kocaeli, Bursa, Samsun, Mersin, Pendik ve Florya’ya taşıyan VM Medical Park ile dünyayla aynı anda uygulanan tüm teşhis ve tedavi yöntemlerini, yenilikçi tıp teknolojilerini uzman ve akademik hekim kadromuzla çağdaş bir hastane ortamında buluşturuyoruz.

Her yeni hastanemiz ile sunduğumuz hizmetin kalitesi ve niteliğini daha da arttıran grubumuz, içinde varlık gösterdiğimiz topluma sadece sağlık hizmeti sunmakla kalmıyor, ülkemizin ihtiyacı olan her konuda gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerine de destek sağlıyor.

Türkiye'nin seçkin üniversiteleri ile yaptığımız iş birlikleriyle hem hastanemizin kalifiye kadrosuna hem de üniversitelerin gelişimine katkı sağlıyoruz. Yürüttüğümüz afiliasyon çalışmalarının ve işbirliklerinin temelinde; iyi eğitim almış, donanımlı, prensipli doktorlar yetiştirmek; sunduğumuz sağlık hizmetinin kalitesini maksimum seviyeye taşımak ve tıp alanında dünya çapında çığır açacak yeniliklere olanak sunmak yatıyor.

Sağlık için olmazsa olmaz diye düşündüğümüz sporun, ülkemizde yaygınlaşması ve bir yaşam biçimi olması için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Türkiye'nin büyük-küçük pek çok spor kulübüne sponsor olmaktan onur ve mutluluk duyuyoruz.

Daha sağlıklı bir Türkiye için çıktığımız bu yolda “herkes için sağlık” demeye ve yaşamaya değer katmaya devam ediyoruz.

https://www.medicalpark.com.tr/

5: LOKMAN HEKİM HASTANELERİ

 

Hastanelerimizde Kalite Yönetiminin Amacı;

 • Tanı ve tedavi sürecine doğrudan veya dolaylı etkisi olan tüm süreçleri standardize etmek,
 • Uluslararası standartlarda, kaliteli ve verimli sağlık hizmeti sunmak,
 • Uygunsuzlukları oluşmadan önce fark etmek,
 • Hasta ve çalışan güvenliğini sürekli kontrollü şartlar altında tutmak,
 • Hizmet sunum şartlarını belirlemek ve şartları karşılama yeterliliğimizi (performansımızı) sürekli ölçmek,
 • Nitelikli personel istihdam etmek ve sürekli eğitimle gelişimlerini sağlamak,
 • Hastanelerimizde oluşturduğumuz kalite yönetiminin sürekliliğini sağlamak ve sürekli iyileştirmektir.

Kalite Tarihçemiz

Halkımızın sağlık sektöründe artan beklentilerini karşılamak ve kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek bir sistem yaklaşımı ile mümkündür.

Bu amaca ulaşmak için; 2007 yılında kurulan Kalite Direktörlüğümüz rehberliğinde, ISO 9001 standartları doğrultusunda hastanelerimizde kalite yolculuğu başlamıştır. Bu kapsamda personelin önemli bir bölümüne temel kalite kavramları ve kurum kültürü, süreç yönetimi, eğiticilerin eğitimi, iyileştirme teknikleri eğitimlerine katılarak hastanelerimizin kalite politikasının, misyon, vizyon ve değerlerinin belirlenmesine katkı sunmaları sağlanmıştır.

Kurumumuzda kalite kültürünün gelişmesine en önemli katkı olarak düşündüğümüz ISO 9001 (International Organization for Standardization) çalışmaları da bu yolculukta önemli bir yer tutmaktadır. Bu sebeple 2008 yılında her iki Hastanemizde de gerekli çalışmalar yapılarak ISO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi alınmıştır.

Sağlık Bakanlığı’nın 2011 yılında yayımladığı SKS(Sağlıkta Kalite Standartları) Hastane Seti ile Hastanelerimizi kalite yolculuğunda bir adım daha öteye taşıyacak argümanlara ulaşmış olduk.

Sağlık Bakanlığı’nın Sağlıkta Kalite Standartları önce Kalite Birimi çalışanları tarafından bütünüyle gözden geçirildi. Arkasından SKS bölümleri, o bölümle ilgili süreç sorumluları ile birlikte değerlendirilerek, Hastanelerimizde var olan dokümantasyon ve uygulamalar açısından farklılık olup olmadığı, düzenleme/değişiklik gerekip gerekmediği tartışıldı. Bu çalışmalarda “SKS’ye %100 uyum” hedeflenmedi, mevzuat gereklilikleri ve bir özel hastane olarak kamu hastanelerinden oldukça farklı olan iç dinamikleri gözetildi. Süreç sorumlularının uygun gördüğü değişiklikler süreçlerimize yansıtıldı.

Kalite Birimi; ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve Sağlıkta Kalite Standartları (SKS)modelleri kapsamında yürütülen Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarında aktif olarak görev yapmaktadır.

Kalite Yapılanmamız

Lokman Hekim Hastaneleri’nde en doğru kararların alınabilmesi amacıyla tüm çalışanların karar alma mekanizmasına katılımını kolaylaştıran bir yapı organize edilmiştir. Kalite Yönetimi Organizasyon Şeması’nda (aşağıda) gösterilen komiteler farklı görev alanlarından ve farklı meslek gruplarından oluşmaktadır. Her süreç alanında uzman kişilerin katkısıyla planlanmakta ve planlandığı şekilde yapılandırılmaktadır. Komiteler tarafından planlanan süreçlerde yürütülen faaliyetlerin arzu edildiği şekilde yürütülüp yürütülmediği göstergeler aracılığıyla izlenmekte, ihtiyaç duyulduğunda gerekli iyileştirme ve eğitim faaliyetleri yürütülmektedir.

https://lokmanhekim.com.tr/